Srdceklíč

COVID-19 – nouzový stav a karanténa

Co nouzový stav? Jak mohu zlepšit svou každodenní rutinu? Dr. Petra Schneider má 8 tipů na každodenní organizaci Corona Krize.

 

Sedět doma, nemoci ven, omezené vycházení – situace, s nimiž se musíme vypořádat nejen v koronové pandemii. Obzvláště důležité je to s dětmi. Zde najdete tipy a možnosti činností. Jako energetickou podporu můžete použít LichtWesen spreje  Dobrá nálada nebo Můj klid

 

Obsah

 

Toto vás čeká  v tomto příspěvku:

8 tipů pro lepší organizaci dne během Corona krize

 

typ 1: pohyb

typ 2: vytvořte Flow

typ 3: Přijměte, že chvilku potrvá, než si zvyknete

typ 4: Změňte denní rutinu

typ 5: uvědomujte si očekávání – očekávejte od spolubydlících pozitivitu

typ 6: buďte bdělí

typ 7: meditujte

typ 8: optimistický přístup

 

Udržovat odstup, zůstat doma, nenavštěvovat už žádné akce – to jsou důsledky korona krize, která pro mnoho lidí vytváří neobvyklou situaci. nemohou se volně pohybovat,  jsou znuděni, cítí se osamělí a izolovaní nebo přetížení, protože děti jsou celý den doma a nudí se. Z nedostatku pohybu vyvstávají mučivé myšlenky. Některým se spustí úzkosti a pocity, že jsou zavřeni, bezmocní nebo mají pocit na omdlení. Pokud se celé hodiny díváte na notebook, čtete zprávy nebo se díváte na televizi, vaše tělo se dostává do křeče. Lidé, kteří musí zůstat doma, mají tendenci žít nezdravě ,pijí více alkoholu, více kouří a hůře se vyživují. Čím déle to trvá, tím větší je vnitřní stres.

 

Nedostatečný pohyb, lenost a negativní myšlenky také ovlivňují tok energie. Je přijímáno méně energie, hladina energie klesá. Výsledkem jsou často negativní pocity a očekávání. V článku Jak nás ovlivňují myšlenky, očekávání a představy, najdete tipy, jak pozitivně zlepšit svůj život.

 

Je proto důležité situaci včas změnit.

 

8 tipů pro lepší organizaci dne během Corona krize

 

typ 1: pohyb

 

Nečinnost blokuje tok energie (viz další tip). Proto je důležité se hýbat: jít na procházku, jezdit na kole, pokud je to možné. Zejména v přírodě můžete dobíjet životní energii a radost ze života. Ale i doma, se můžete pohybovat: otevřít okno a dělat gymnastiku, tanec nebo jógu. Na YouTube je k tomu mnoho návodů. Děti to s vámi budou dělat také  a cvičení je pro ně obzvláště dobré – a s dětmi si to celé můžete udělat zábavné. Kromě toho: Ti, kteří se hýbají, uvolňují hormon štěstí (endorfin).

 

typ 2: vytvořte Flow

 

Pokud se zcela ponoříte do nějaké činnosti nebo se v ní dokonce ztratíte, objeví se blažený stav, který se nazývá Flow. Děti často zažívají tento stav při hrách, když jsou ponořeny do „blaženého stavu bytí samy se sebou“. Jste zcela pohlceni v činnosti – a zapomenete na své starosti. Flow vzniká, když uděláte něco, co vás zajímá a pozitivně vás to vzrušuje. Něco, co vás nezatěžuje, ale co vás také nenudí.

 

Pro Flow je zásadní, zvládnout výzvy a dále se rozvíjet. Zažíváte, že zvládnete víc, než jste si kdy mysleli.

 

Přemýšlejte tedy, co můžete dělat a jaké zvládnete výzvy: naučte se jazyk nebo něco nového, hrajte šachy, vytvářejte hudbu. To platí pro vás, ale také pro vaše děti. Protože Flow má také fyzické účinky: mozek uvolňuje hormon štěstí (endorfin).

 

typ 3: Přijměte, že chvilku potrvá, než si zvyknete

 

Na začátku je čekání čisté mučení, pak si na to zvyknete a zklidníte se. Lidé jsou často označováni jako „zvířata návyků“. Výzkum mozku byl schopen prokázat, že opakující se chování vytváří mozkové dráhy, které se pak používají automaticky. Předchozí chování je jako dálnice, nové je zatím stezka. Proto, potřebuje nové chování nějaký čas než se stane obvyklým. Pokud to přijmeme, budeme se sebou  mít více trpělivosti.

 

Energetický LichtWesen sprej  „Mé přijetí“ podporuje uvolnění a přijetí situace.

 

 

typ 4: Změňte denní rutinu

 

Chybí-li struktura pravidelné denní rutiny, vzniká nuda a dlouhá chvíle. Jste méně zaměstnaní a potloukáte se. Je proto důležité vytvořit , rozvrh na den – a každý den něco změnit. Protože stále stejný průběh nebo pořadí vždy vytváří pocit nudy. Taková rutina se lehce nastaví, pokud většinu času prosedíte doma. Když děláme něco nezvyklého nebo neobvyklého, cítíme se živější. Někdy postačí jiné pořadí, jiný denní průběh.

 

Tip 5: Zvyšujte očekávání – očekávejte od ostatních pozitivní věci

 

Vliv negativních očekávání je popsán v článku „Očekávání“. Kromě toho očekávání také ovlivňují chování ostatních. To bylo vědecky prokázáno několikrát, nejprve psychologem Robertem Rosenthalem. Rosenthalův efekt říká: Pokud někdo očekává určité chování od svého protějšku, vynutí toto chování svým vlastním chováním. V korona době to znamená: Pokud očekávám, že se můj partner nebo moje děti budou nervovat, budou reagovat chabě, nebo je nepůjde dostat k tomu dělat něco pozitivního, zvýším pravděpodobnost, že budou reagovat tímto způsobem. Proto má smysl mít vždy pozitivní očekávání: Děti se z mých nápadů radují. Partneři nebo děti mají své vlastní nápady a  zaměstnají se. Jsou v dobré náladě. I když se tak nestane, přesto že to očekávám, můj pozitivní postoj mi poskytuje pevnější základ. Někdy chvíli trvá, než se nové vibrace projeví.

K tomu je možné použít  sprej LichtWesen „Dobrá nálada“, který energicky čistí „vzduch“ a aktivuje tok energie. Je také znám jako „energetický dezinfekční prostředek“.

 

Tip 6: buďte pozorní

 

Jak již bylo napsáno, někteří lidé jsou při stresu agresivní. Každý, kdo pozorně sleduje, brzy rozpozná příznaky tohoto stavu. Mnozí také vycítí, když se druhá osoba dostává do stále většího napětí, pije příliš mnoho alkoholu a už nad sebou nemá kontrolu. Čím dříve to vyslovíte nebo pro to hledáte řešení, tím dříve je váš protějšek ochoten něco udělat. Pokud ne, najděte včas řešení pro sebe.

 

Tip 7: meditujte

 

Ti, kteří meditují, najdou snadněji vnitřní klid a uvolnění. Vedené meditace usnadňují dosáhnout vnitřního klidu. Aktivujete samoléčivé síly: léčivé prostory a uzdravení.

Jsou k mání rovněž uzdravující příběhy pro děti, které rovněž energeticky stabilizují samoléčivé schopnosti. Rádi je poslouchají i dospělí.

 

Tip 8: optimistický přístup

 

Pokud se pokusíte najít něco pozitivního v tom, co se děje, přečkávání se pak stane příjemnějším. Hledejte tedy „stříbrný pruh na horizontu“(nepřeložitelný idiom. snad by se dalo použít světlo na konci tunelu).

redakce

Kontakt na Srdceklíč

+420 776 506 338
Informace ohledně seminářů a akcí rádi poskytneme ve standardních časech. Pro kontakt můžete využít i kontaktní formulář.