Srdceklíč

Harmonie života – proč je tak důležitá?

Kája a Tomáš Gřeškovi

Zdraví je přirozený stav každého člověka. Jsme zdraví, pokud žijeme v souladu s univerzálními zákony, pokud máme v harmonii naše vnitřní já s našim egem, pokud máme naše postoje v rovnováze s naší duchovní podstatou a pokud náš duchovní záměr naplňujeme fyzicky.

Pokud dochází k častému nebo dokonce k trvalému narušování rovnováhy a harmonie jakéhokoliv systému, pak přicházejí výstrahy, že to či ono není v rovnováze. Výstrahy na nás nejčastěji působí formou nemocí a úrazů. Když to, co děláme a jak žijeme, není v rovnováze, ztrácíme „moc“, „ne“ – „máme“ – „moc“ – jsme „ne“ – „mocní“, a tedy „nemocní“.

Příčinou narušení naší rovnováhy jsou velmi často stresy a strachy, které se postupně stupňují do fobií, závislostí a posedlostí, které souhrnně nazýváme nutkavé chování.

Proč se s těmito problémy tak těžko vypořádáváme? Proč nás při našich každodenních činnostech ovlivňují strachy, proč jsme denně ve stresu? Každý z nás žije v nějakém společenství a prostředí, které ho více či méně ovlivňuje. Každý den vnímáme svými smysly celou řadu událostí, potkáváme spoustu lidí, zachycujeme informace vědomě i podvědomě a při tom všem zažíváme emoce. Co je to vlastně ta Emoce? Emoce je energie, je to reakce která se vytvoří, když svými smysly zachytíme nějakou událost a prožijeme ji vědomě nebo podvědomě. Naše podvědomí nerozlišuje realitu a fikci.Proto je z tohoto úhlu pohledu úplně jedno, jestli například jsme přímými účastníky automobilové nehody nebo tu samou nehodu vidíme v televizi. Proto je velmi nebezpečené usínat u televizní obrazovky. I když spíme, vnímáme, co se v televizním hororu děje a pak se ráno divíme, že je nám nějak divně, že se celí třeseme.

V kineziologických systémech se dobereme poznatku, že určité emoce ovlivňují stav jednotlivých meridiánů, a že tedy naše emoce přímo ovlivňují stav našich orgánů. Emoce jsou původcem řady onemocnění a taky blokád svalů a následně příčinou zranění. Metoda One Brain dokáže zablokované emoce identifikovat a zároveň pomocí systémových technik ve věkové regresi tyto emoce uvolnit. Tím se navodí znovu do těla i do života člověka rovnováha a harmonie. V rámci výzkumu metody One Brain byly objeveny souvislosti mezi emocemi a nemocemi a jednotlivými orgány a svaly. O tom se zmíníme podrobněji později.

Co vlastně způsobují emoce v našem těle? Emoce je pro naše fyzické tělo zdánlivě neuchopitelné nic. Emoce je energie, která dokáže změnit náš hormonální systém, lymfatický systém a metabolismus buněk. Emoce nás připravují na naši reakci na konkrétní podnět. (Je možná dobré si uvědomit, jak slovo vzniklo v angličtině. Emotion je ze slova motion – pohyb. Je tady vztah mezi emocí a pohybem.). Jelikož reakce, která se dostaví je nezávislá na našem vědomí, je to podvědomý reflex. Co se při takovém reflexu děje v našem těle? Představte si, co se asi bude dít, když na vás večer z pozarohu vyskočí pes. Naše smysly – oči zachytí „něco“. Tato obrazová informace je v našem zadním mozku vyhodnocena jako potencionální nebezpečí a v našem těle se rozběhnou činnosti tzv. reflexu boje nebo útěku. Tělo si uvědomí emoci – strach, uvolní se příslušné hormony, rozjede se náš vnitřní informační systém. Krev začne rozvádět kyslík do svalů, které potřebujeme pro útěk, změní se metabolizmus buněk, glykogén ve svalech se začne měnit na cukry, které jsou nezbytným palivem pro činnost svalů. Mozek vydá pokyn „běž, utíkej!“. Po několika rychlých skocích zjistíme, že ten pes není zas tak velký a nebezpečný, emoce mizí a vše se postupně vrací do rovnováhy.

Tělo však zažilo hormonální a energetický šok. Pokud se vrátíme do rovnováhy rychle, nebo uvolníme nahromaděnou emoci nějakou relaxační technikou, vše se dostane rychle do rovnováhy. Pokud se však stresory opakují, přidá se vliv neharmonického rodinného prostředí, znečistěné prostředí, požíváme potraviny, které naše tělo stresují, zažíváme vlastně permanentní stres a naše tělo nemá šanci se dostat do rovnováhy. Rovněž negativní dopad na náš organizmus mají emoce, které takzvaně potlačíme. Určitě znáte situaci, kdy v práci šéf po Vás chce nesplnitelný úkol, vy byste nejraději řvali nebo utekli. Tělo se při konfliktu s šéfem připraví stejně jako při setkání se psem, ale vy emoci potlačíte a neutečete. Přestaneme dýchat, zatneme svaly a napětí ve vás zůstane. Podvědomí zaregistruje řadu dalších informací a podnětů (třeba zelená barva na kravatě šéfa), které propojí s daným emocionálním blokem. Po cestě domů jsme svědkem automobilové havárie. Ta se emocionálně prováže s konfliktem v práci přes zelenou barvu auta. Přijdeme z práce domů, tam prožijeme další konflikt s dětmi a podobně. Nerovnováha se zvyšuje a pokud emoci neuvolníme, pak to někde praskne a zlomíme si třeba ruku.

zdroj: www.esoterika.cz

Přidat komentář

Kontakt na Srdceklíč

+420 776 506 338
Informace ohledně seminářů a akcí rádi poskytneme ve standardních časech. Pro kontakt můžete využít i kontaktní formulář.